Meydan Okuma (The Challenge)

Şirket 1992 yılında mineflo adıyla kurulduğundan beri marka değeri olan ancak dijital dünyanın getirilerini kullanmayan bir hale gelmişti. İlk iletişimimizden itibaren dijitalleşmemenin vermiş olduğu hantallığı ve süreçlerdeki yanlışlar yüzünden raporlara yansıyan yanlış rakamları, sonucunda karar verirken oluşulan hataları gözlemledik.

Süreç (The Process)

Öncelikle tüm süreçlerin ve altyapının analizi ile başlayan hikayemizde yaklaşık 3 aylık bir analiz dönemimiz oldu. Sonrasında ilgili birimler ile yapılan toplantılar sonucunda dijital dönüşüm sürecinin başlayacağı ve ilerleyeceği süreç hakkında hemfikir kaldık. Proje 3 aşamalı olarak başladı ve tamamlandı.

  • Eksik noktaların belirlenmesi ve öncelik planlaması

  • Uygulanan iyileştirme ve geliştirmelerin tamamlanması

  • Yapılan değişiklikler sonrası etkinin gözlemlenmesi

“Teknoloji altyapısındaki engeller kaldırıldıktan sonra dijitalleşmenin ikinci ayağı olan insan‘a geldik”

Kurum içi dijital kültür’ü oluşturmak için geçmişten gelen alışkanlıkları dijitize ederek süreçleri ve kişilerin eğitimini bu yönde düzenledik. Bir süre sonra “yeni normal’e” alışmakta olan kurum içi çalışanları ve tedarikçileri ile birlikte bir uyum yakalayarak müşterilere en iyi deneyimi yaşatmak için süreç başlamış oldu.

Dijital enstrümanları kullanarak Pozitif Müşteri deneyimini maksimize ederek başarıya ulaştık. Kurum içi ve dışı eğitimler ile teknolojik yatırımların sonuçlarını almaya başlamak yönetimde de başarı algısını tetikledi.

Web sitesi Trafiği ve Müşteri dönüşüm oranı

Gerçekleştirilen projeden sonra web sitesi trafiği ve müşteri dönüşüm oranları %400 ‘den fazla büyümüştür.

First Step to Better Business Results

Satışlara Yansıması

Gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm projesi sonrası tüm ürün gruplarında satışlarda %70 ‘den fazla büyüme gerçekleşmiştir.

How CGlobal is using social media as a tool for commercialization
Marketing Project

Sonuç (Conclusion)

Eski usül satış odaklı olan firmanın tam anlamıyla “müşteri birincil önceliktir” (Customer First yada CX) motto’sunu benimseyerek en iyi müşteri deneyimini tedarikten satış sonrası desteğe kadar uygulamasını sağlayacak bir bakışa ve altyapıya sahip olması sağlanmıştır.

Dijitalleşmenin vermiş olduğu esneklik

Dijitalleşmenin sağladığı esneklik ile operasyonlarını yürütürken tüm süreçlerde önceden temin ettiğimiz enstrümanları kullanarak en iyi şekilde yararlanmasını kazandırdık. Süreçlerin tamamında “lokasyon bağımsız çalışma” ve “sıfır hata” politikaları benimsenmiştir.

Kurumsal Kültür Dijital Kültür’e dönüştü

Gerçekleştirilen eylemlerin bakış açısı dijitale doğru evrildiği için çok daha sağlam, hızlı, güvenilir ve güncel bilginin ulaşması sağlandı. Böylelikle standart kurumsal kültür yüklerinden kurtularak dijital kültür’e dönüş yapılmış oldu.

250%

Artan Gelir

Dijitalleşme sonrası tüm kanallardan artan gelir miktarı %250’nin üzerinde

#1

SEO Başarısı

Hedeflenen kelimelerde Google aramalarında 1nci sıra başarısı sağlandı.

200+

Yeni Müşteri

200’den fazla yeni müşteri ile buluşulması sağlandı.

“Dijital dönüşüm sırasında vakit kaybetmeden en iyi seçenekler ile en optimal çözümleri uyguladık. Bu sayede hem zamandan hem de maliyet açısından yüksek bir kar oranı ile Dijital Dönüşümümüzü tamamladık.”

İlkay Abacı

CEO

Haydi Dijital Dönüşümü gerçekleştirelim!

Atlas Selçuk

Dijital Dönüşüm Danışmanı

    Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.