Meydan Okuma (The Challenge)

“Relaxlus; Alışkanlıklarınızı değiştirmeye geldik..” sloganı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek çok fonksiyonlu koltuk ürünlerine farklı bir bakış açısı getirerek müşteri ile buluşmak istemiştir. 2010 yılında Şirketin markalaşma süreçlerini, pazarlama ve satış faaliyetlerinin altyapılarının kurulma süreçlerini ve dijital dönüşüm süreçlerini başarı ile yürüterek 6 aylık bir kısa bir sürede ürünün pazara açılması gerekmekteydi. Üretimi yüksek teknoloji ve standartlara göre gerçekleştirilen, su itici özelliği bulunan, leke tutmayan, 64 farklı şekilde kullanılabilen, inovatif, dayanıklı çelik gövdesi ve anti bakteriyel yüzeyi ile hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda rahatça kullanabileceğiniz bir ürünü çok iyi tanıtmak gerekiyordu.

Süreç (The Process)

Öncelikle ürünün ve pazarın analizi ile başlayan hikayemizde yaklaşık 1 aylık bir analiz dönemimiz oldu. Sonrasında ilgili birimler ile yapılan toplantılar sonucunda dijital dönüşüm sürecinin başlayacağı ve ilerleyeceği süreç hakkında hemfikir kaldık. Proje 3 aşamalı olarak başladı ve tamamlandı.

  • Eksik noktaların belirlenmesi ve öncelik planlaması

  • Uygulanan iyileştirme ve geliştirmelerin tamamlanması

  • Yapılan değişiklikler sonrası etkinin gözlemlenmesi

“Ürün ile ilgili tüm detaylar belirlendikten sonra dijitalleşmenin ikinci ayağı olan süreçlere geldik”

Kurum içi dijital kültür’ü oluşturmak için öncelikle ürün tanıtımları ve pazar araştırması yapıldı. Ardından, süreçleri dijitize ederek ve kişilerin eğitimini bu yönde düzenleyerek dijital kuırum kültürünü tamamladık. Bir süre sonra ürünün dijital pazarlama kanallarını belirleyip pazara tanıtımını sağladık. Çeşitli yapılanmalar ile gerçekleştirdiğimiz bu projede şirket içi çalışanları ve tedarikçileri ile birlikte bir uyum yakalayarak müşterilere en iyi deneyimi yaşatmak için süreç başlamış oldu.

Dijital enstrümanları kullanarak Pozitif Müşteri deneyimini maksimize ederek başarıya ulaştık. Kurum içi ve dışı eğitimler ile teknolojik yatırımların sonuçlarını almaya başlamak yönetimde de başarı algısını tetikledi.

Web sitesi Trafiği ve Müşteri dönüşüm oranı

Gerçekleştirilen projeden sonra web sitesi trafiği ve müşteri dönüşüm oranları %1000 ‘den fazla büyümüştür.

First Step to Better Business Results

Satışlara Yansıması

Gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm projesi sonrası tüm ürün gruplarında satışlarda 10x ‘tan fazla büyüme gerçekleşmiştir.

How CGlobal is using social media as a tool for commercialization
Marketing Project

Sonuç (Conclusion)

Pazara benzersiz(niche) yeni bir ürün çıkarmak isteyen firmanın tam anlamıyla “müşteri birincil önceliktir” (Customer First yada CX) motto’sunu benimseyerek en iyi müşteri deneyimini tedarikten satış sonrası desteğe kadar uygulamasını sağlayacak bir bakışa ve altyapıya sahip olması sağlanmıştır.

Dijitalleşmenin vermiş olduğu esneklik

Dijitalleşmenin sağladığı esneklik ile operasyonlarını yürütürken tüm süreçlerde önceden temin ettiğimiz enstrümanları kullanarak en iyi şekilde yararlanmasını kazandırdık. Süreçlerin tamamında “lokasyon bağımsız çalışma” ve “sıfır hata” politikaları benimsenmiştir.

Kurumsal Kültür Dijital Kültür’e dönüştü

Gerçekleştirilen eylemlerin bakış açısı dijitale doğru evrildiği için çok daha sağlam, hızlı, güvenilir ve güncel bilginin ulaşması sağlandı. Böylelikle standart kurumsal kültür yüklerinden kurtularak dijital kültür’e dönüş yapılmış oldu.

10x

Artan Gelir

Dijitalleşme sonrası tüm kanallardan artan gelir miktarı 10x‘ın üzerinde

#1

SEO Başarısı

Hedeflenen kelimelerde Google aramalarında 1nci sıra başarısı sağlandı.

5000+

Yeni Müşteri

5000’den fazla yeni müşteri ile buluşulması sağlandı.

“Pazara en tepeden girebilmek için ve dijital dönüşümün önemini çok iyi bildiğimizden en iyi dijital dönüşüm danışmanı ile çalışarak ürünümüzü en iyi şekilde tanıtılmasını ve yatırımlarımızın karşılığını kısa sürede almayı başardık.”

Dursun Kılıç

Founder

Haydi Dijital Dönüşümü gerçekleştirelim!

Atlas Selçuk

Dijital Dönüşüm Danışmanı

    Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.